fbpx
Acasa Promo Cei mai îndrăgiți creatori au fost premiați la Gala Digital Divas Awards 2023

Cei mai îndrăgiți creatori au fost premiați la Gala Digital Divas Awards 2023

Autor: Roxana Stoian
0 comentariu 45 vizualizari 5 minute timp estimat

Gala Digital Divas Awards oferă de peste 10 ani recunoaștere eforturilor pe care comunitatea creatorilor de conținut din Fashion, Beauty & Lifestyle le depune zi de zi, celebrând personalitățile din mediul online local care strălucesc în activitatea lor. Digital Divas Awards 2023 a avut loc pe 7 septembrie, la Palatul Bragadiru, după conferința din prima parte a zilei.

Ediția din 2023 a extins acoperirea către noi zone de conținut și noi creatori, aducând o serie de noutăți în cele 22 de categorii ale competiției. Anul acesta cele 305 nominalizări în competiție au fost apreciate de 87 de jurați – profesioniști în marketing și comunicare de la branduri și agenții recunoscute. Mai mult, înscrierile au generat un număr de aproximativ 600 000 de voturi din partea publicului.

În seara zilei de 7 septembrie, cei 500 de participanți prezenți la Palatul Bragadiru din București au descoperit câștigătorii de anul acesta ai competiției, aplaudând cei mai implicați și activi creatori digitali din zona de Fashion, Beauty & Lifestyle. Nume noi, dar și personalități consacrate se află pe lista câștigătorilor.

digital divas 2023

Best Blogger in Fashion & Beauty

Locul 1: Alina Aliman (dreamingof.net)

Locul 2: Laura Elena Duță (Mândră la Oglindă)

Locul 3: Adina Necula (adinanecula.ro)

 

Best Health & Wellness Content Creator

Locul 1: Andreea Raicu

Locul 2: Carmen Brumă

Locul 3: Ela Crăciun

 

Best Travel & Fashion Content Creator

Locul 1: Andreia Chiperi (Hai Hui în 2)

Locul 2: Marilu Dobrescu

Locul 3: Roxana Ciuchilan (Prin Lume)

 

Best Lifestyle Content Creator

Locul 1: Sonia Argint (doer.ro)

Locul 2: Ela Crăciun (elacraciun.ro)

Locul 3: Diana Cosmin (finesociety.ro)

Locul 3: Mara Coman (maracoman.ro)

 

Best Fashion Stylist in Social Media

Locul 1: Ovidiu Buta

Locul 2: Adriana Matei (hypewit)

Locul 2: Lica Popescu

Locul 3: Lucy Faur

 

Best Make-Up Artist in Social Media

Locul 1: Alexandru Abagiu

Locul 2: Ana Maria Burtea (Cucuta)

Locul 3: Andra Manea

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on YouTube

Locul 1: Laura Elena Duță (@mandralaoglinda)

Locul 2: Daria Georgiana (@DariaGeorgiana)

Locul 3: Liz Tăutu (@liz.marele)

 

Best Fashion & Beauty YouTube Channel

Locul 1: Andreea Balaban (@Andreea.Balaban)

Locul 2: Alina Ceușan (@aceusan)

Locul 3: Anca Mădălina Popa (@AncaMadalina)

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on TikTok

Locul 1: Roxana Maria (@roxanamaaria)

Locul 2: Ada Goiu (@adagoiu)

Locul 3: Bianca Ștefania (@bianca___stefania)

Locul 3: Cristiana Neagu (@cristiana.neagu)

 

Best Fashion & Beauty TikTok Account

Locul 1: Carmen Grebenișan (@carmengrebenisan)

Locul 2: Valerie Lungu (@valerie.lungu)

Locul 3: Irina Manea (@irinadeaco)

Locul 3: Lorena Șerban (@serbanlorena)

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on Instagram

Locul 1: Laura Maier (@islauramaier)

Locul 2: Ada Ciortea (@ada.ciortea)

Locul 3: Ioana Taisia (@__y.o.y.o__)

Locul 3: Ștefania Olariu (@stefaniaolariu)

 

Best Fashion & Beauty Instagram Account

Locul 1: Alina Ceușan (@alinaceusan)

Locul 2: Irina Manea (@irinassw)

Locul 3: Ioana Grama (@ioanagrama)

Locul 3: Alexia Eram (@alexiaeram)

 

Best Male Content Creator in Fashion & Lifestyle

Locul 1: Emil Rengle

Locul 2: Alecsandru Dunaev

Locul 3: Cătălin Ionuț

Locul 3: Louis Florea

 

Best Brand Endorser

Alina Ceușan

Andreea Balaban

 

Most Active Content Creator

Locul 1: Gabriela Atanasov

Locul 2: Denisa Sima

Locul 3: Eea Ikeda

Locul 3: Anca Mădălina Popa

 

Best Content Creator in Fashion & Beauty

Locul 1: Andreea Balaban

Locul 2: Alina Ceușan

Locul 3: Cesima Nechifor

Locul 3: Sînziana Iacob

 

Best Celebrity Content Creator

Delia

Most Active Content Creator for Social Causes

Eli Neicuț

Special Award

Bunica din Chinteni

People’s Choice Award

Andreea Balaban

Digital Divas Excellence Award

Andreea Raicu

The Digital Diva of the Year

Alina Ceușan

 

Digital Divas 2023 a fost un eveniment organizat de Evensys în parteneriat cu Avon România și cu sprijinul Answear, Raffaello, Banca Transilvania, Boiron România, Nespresso, Siviero Maria, Teilor, Sheba.

 

Lasa-ne un comentariu

* Prin utilizarea acestui formular sunteți de acord cu stocarea și utilizarea datelor dumneavoastră de către acest site web.

Articole similare

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accepta Mai multe

Politica de cookies